NOVÉ ČÍSLO
Deník pro IT profesionály
Security World
PCWorld
Internet
Software
Hardware
Technologie
Internet a komunikace
Coffee Break
CW do mailu
Kariéra
Analýzy
Hledat
Computertrends
»
Témata
»
studie
studie
61
–
90
/
207
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
5
6
7
Následující strana
Poslední strana
Nová nezávislá blockchainová platební síť bude konkurovat platformám Visa a Mastercard
Sedm univerzit v čele s MIT a Stanfordovou univerzitou vytvoří digitální měnovou síť, která by měla řešit problémy blockchainu: škálovatelnost a výkonnost.
-ds
22. 1. 2019
Gartner: 37 % organizací implementovalo AI, osvojení stouplo o 270 % za 4 roky
Velmi zajímavá čísla dnes publikovala analytická společnost Gartner. Ukazuje, že umělá inteligence nabrala na obrátkách i v podnikovém sektoru.
-ds
21. 1. 2019
Umělá inteligence proniká do biomedicíny, hluboké učení zkoumá skutečný a biologický věk kuřáků
Studie publikovaná v prestižním peer-reviewed vědeckém magazínu Nature využívá umělou inteligenci ke zjištění toho, v jakém věku kuřáci se svým zlozvykem začali.
David Slouka
19. 1. 2019
Neuronová síť dokáže předvídat hru tenistů, pomůže třeba trenérům
Byť se některé vědecké studie mohou zdát poněkud zbytečné, často ve skutečnosti představují příklad využití technologie pro budoucí nasazení v podnikové sféře. Nejinak je tomu i v tomto případě.
David Slouka
18. 1. 2019
IBM: Umělá inteligence promění maloobchod i logistiku
Studie amerického IBM se zaměřila na zajímavou oblast: umělou inteligenci v oblasti maloobchodního prodeje. Výsledky jsou až překvapující: Přes 70 % produktových manažerů vlivných firem očekává, že jejich podniky AI ke změnám využijí.
David Slouka
15. 1. 2019
Jak udělat samořiditelné automobily bezpečnější?
Zpětnovazební učení představuje u automobilů skvělou trefu: odměňuje za správné „chování“ a trestá za špatné.
-ds
15. 1. 2019
Podniková AI – Etická odpovědnost leží v rukou podniků
Přemýšlení nad etikou umělé inteligence není pouze prací pro vědce, ale i pro samotné firmy. Obzvláště, když patří mezi lídry inovací nebo rychle následují nejnovější trendy.
David Slouka
14. 1. 2019
AI revoluce není jen prázdným pojmem: ale málo kritizujeme, říká studie
Ač je umělá inteligence nyní skutečně na vrcholu mediálního očekávání, nejde jen o iluzi vytvořenou samotným IT průmyslem. Blížící se změny jsou reálné.
David Slouka
13. 1. 2019
Obavy i nadšení: Umělá inteligence rozděluje USA
V mnohém se zdá dnešní společnost, a obzvláště ta americká, jakoby rozdělená na půl. Nejinak je tomu i v případě názoru veřejnosti na AI, napovídá nová studie.
David Slouka
10. 1. 2019
Nedostatky hlubokého učení: Neuronové sítě mají problémy s tvarem objektů
Kognitivní psychologové z Kalifornské univerzity v Los Angeles (UCLA) přišli s fascinujícím experimentem, který názorně demonstroval problémy, kterými trpí hlubokého učení.
David Slouka
9. 1. 2019
Velká část populárních androidových aplikací posílá data Facebooku
Navzdory tvrdému dohledu a novým zákonům na ochranu soukromí nová studie odhaluje, že mnoho populárních androidových aplikací stále odesílá uživatelská data Facebooku. A to bez ohledu na to, zda jste nebo nejste přihlášeni – dokonce ani nemusíte být uživatelem sociální sítě!
Pavel Kreuziger
9. 1. 2019
Umělá inteligence po čínsku: falešní hlasatelé a hodně financí
Překvapivým lídrem vývoje a osvojení AI v Číně jsou korporace. Na konci prosince se médii prohnala americká studie firmy BDG, Mind the (AI) Gap, v níž se hlouběji zabývají fenoménem Číny jakožto globálního vůdce v AI.
David Slouka
6. 1. 2019
Algoritmus hlubokého učení pomáhá v dřívější diagnóze Alzheimerovy choroby
Pomocí běžného typu snímku mozku naprogramovali vědci algoritmus strojového učení, který dokáže odhalit Alzheimerovu nemoc v raném stádiu – šest let předtím, než by doktor standardně vyslovil diagnózu.
David Slouka
4. 1. 2019
Velká část populárních androidových aplikací posílá data Facebooku
Data jsou odesílána okamžitě po otevření aplikace a ještě předtím, než má uživatel možnost odesílání zablokovat nebo aktivovat možnosti soukromí. Organizace Privacy International, která studii provedla, zjistila, že údaje Facebooku odesílá…
Pavel Kreuziger
2. 1. 2019
Google prý opravdu manipuloval s výsledky vyhledávání, tvrdí DuckDuckGo
Průzkum byl zaměřen na tzv. filtrační bublinu. Co to je? Má jít o údajnou manipulaci s výsledky vyhledávání, která je přizpůsobena historii vašeho vyhledávání, prohlížení či nákupů a také vaší poloze. Teorie DuckDuckGo zněla, že danou metriku může…
Pavel Kreuziger
5. 12. 2018
Česko má podle analytiků Gartner tři nové cool technologické firmy
Analytici Gartner v letošním roce zpracovali profily 269 cool dodavatelů a publikovali je v 66 studiích. Označení cool dodavatel (Cool Vendor) získaly i tři firmy sídlící či vyvíjející svá řešení v Česku: Neuron Soundware (cool dodavatel akustických technologií pro prediktivní údržbu), Stories (cool dodavatel v oblasti analytiky) a Price f(x) (cool dodavatel v oblasti digital commerce).
-rd
27. 8. 2018
Modré světlo z elektroniky může zvýšit riziko slepoty
Poškození těchto světlocitlivých buněk může vést k makulární degeneraci, což je neléčitelný stav, jehož důsledkem je rozmazané či zcela chybějící vidění ve středu zorného pole, tzv. „slepá místa.“ Makulární degenerace související s věkem je hlavní…
Pavel Kreuziger
12. 8. 2018
Mobily drtí počítače, už je nepotřebujeme
S rostoucí popularitou chytrých telefonů se z nich stále více lidí, stále častěji připojuje k internetu. Podle aktuální studie Connected Consumer Study dává čím dál více lidí přednost mobilnímu telefonu před počítačem.
-rd
20. 6. 2018
Na internet chodíme častě než z mobilu
S rostoucí popularitou chytrých telefonů se z nich stále více lidí, stále častěji připojuje k internetu. Podle aktuální studie Connected Consumer Study dává čím dál více lidí přednost mobilnímu telefonu před počítačem.
-rd
20. 6. 2018
Facebook už není tak cool, ztrácí mladší uživatele
Společnost eMarketer, která se zabývá digitálním měřením, v pondělí předpověděla, že v roce 2018 poklesne počet amerických uživatelů Facebooku ve věku 11 a méně let o 9,3 procenta, ve věku mezi 12 a 17 lety o 5,6 procenta a ve věku od 18 do 24 let…
Pavel Kreuziger
13. 2. 2018
Revoluci digitalizace vyvolávají sami zaměstnanci
Studie ukazuje, že zaměstnanci, kteří získají lepší přístup k aplikacím, které preferují a které potřebují ke své práci, téměř pětkrát častěji uvádí zvýšení své produktivity a tráví o 16 % méně času manuálními procesy.
-rd
3. 1. 2018
Mnoho webů tajně blokuje blokátory reklam
Někteří vlastníci webů boj úplně vzdali a přešli na jiné prostředky monetizace včetně implementace „paywallů“, předplatného nebo affiliate odkazů přímo do obsahu. Jiné weby však vracejí úder implementací detekce blokátorů reklamy. Podle studie…
Pavel Kreuziger
29. 12. 2017
Facebook přestane označovat „fake news“
Technologický gigant započal válku proti fake news poté, co byl v roce 2016 nařčen z toho, že se na jeho platformě ve velkém objevují články, které měly ovlivnit prezidentské volby. Jednou ze zbraní, které ve svém boji používal, bylo oprávnění…
Pavel Kreuziger
22. 12. 2017
Některé populární weby si nahrávají aktivitu návštěvníků
Už jsme si zvykli na to, že někde uvidíme třeba reklamu na hodinky, které jsme si před pár dny prohlíželi na opačném konci internetu. Většina lidí už ani pravidla soukromí nečte, nicméně občas je třeba vědět něco o tom, jaké vaše informace jsou…
Pavel Kreuziger
22. 11. 2017
Rozšířená a virtuální realita přinese miliardové výnosy
Oblast rozšířené a virtuální reality čeká významný rozvoj. Firmy budou v dalších letech investovat do těchto technologií každoročně dvojnásobek peněz. Celosvětové výdaje za produkty založené na rozšířené a virtuální realitě podle předpovědí odborníků vzrostou z 11,4 miliard dolarů v roce 2017 na 215 miliard v roce 2021.
-rd
28. 8. 2017
Jak umělá inteligence promění náš svět
Společnost Ericsson zveřejnila již třetí studii z řady Futurist Report. Spolu s AT&T Foundry a RocketSpace se tentokrát zaměřila na budoucnost umělé inteligence (AI). Pod pojmem umělá inteligence autoři rozumějí schopnosti překračující strojní učení, tedy aktivní vyhledávání informací, chápání symbolických vztahů či logické uvažování.
-rd
19. 8. 2017
Na trhu přístupu k mobilním službám neprobíhá efektivní hospodářská soutěž
Dosavadní závěry testu ukazují na kumulativní splnění všech tří kritérií, když účinnějšímu rozvoji konkurenčního prostředí brání tržní problémy především v segmentu rezidentních zákazníků (domácnosti). Na základě toho ČTÚ dospěl k závěru, že…
-rd
17. 8. 2017
Smartphony jako zdroj nežádoucího rozptýlení a poklesu výkonnosti
Vědci zjistili, že dokonce i vypnutý telefon negativně ovlivňuje naši práci či vzájemnou komunikaci.
-vt
16. 8. 2017
Cloud zefektivňuje práci, tvrdí studie
Nová studie společnosti Oracle ukazuje, jak cloudové technologie díky automatizaci mění roli zaměstnanců, usnadňují sdílení informací a podporují rychlé zavádění inovací.
-rd
11. 7. 2017
Do roku 2022 přibude v mobilních sítích denně milion uživatelů
Odborníci ze společnosti Ericsson předpokládají pokračující rychlý růst mobilního připojení, protože celosvětový mobilní datový provoz se do roku 2022 zvýší na osminásobek své současné úrovně.
-rd
17. 6. 2017
61
–
90
/
207
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
5
6
7
Následující strana
Poslední strana
android
apple
google
Hardware
HD World
hry
internet
Microsoft
SMART World
Software
Všechny témata
TIP NA VIDEO
Umělá inteligence ohlídá i třeba kvalitu výroby, říká v coffee breaku Josef Mikuška ze společnosti Konica Minolta
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
Ocenění IT produkt roku 2024
Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící
Druhé kolo soutěže IT produkt roku 2024 už zná vítěze
Co píšeme v nejnovějším Computertrends?
PŘEDPLATNÉ
ČLÁNKY DO MAILU