Výstavní Epos

5. 1. 2011

Sdílet

Autor:
Švýcarská značka Epos představí čtveřici svých náramkových časomír na největší výstavě hodin a hodinek v Čechách.

Pražský orloj na Staroměstském náměstí slaví veliké jubileum – a to neuvěřitelných 600 let! Při této příležitosti se v jeho prostorách, v Křížové chodbě a Rytířském sále uskuteční výstava historie orloje, starožitných hodin a hodinových strojů a samozřejmě také hodinek, a to jak tuzemského původu, kde samozřejmě nebude chybět Luděk Seryn či Prim Manufacture 1949, tak zahraniční značky. Po boku velikánů IWC, Zenith, Girard-Perregaux, Panerai, TAG Heuer, Revue Thommen, Fortis, Aerowatch, Bulova či Armin Strom se objeví právě i tradiční švýcarská značka Epos. Ta se bude prezentovat čtveřicí modelů s vlastními moduly, nadstavbami a modifikacemi slavných kalibrů. V první řadě to bude letošní novinka 3405 s komplikací Jumping Hour, o které jsme již informovali, dále vintage modely 3157 a 3363, jež vybočují od zbylé produkce starými mechanickými strojky značky Paseux, které se nevyrábí už od roku 1966. Posledním a zároveň hlavním modelem bude exemplář s referencí 3383.

 

 

Modelová linie Collection Sophistiquée osloví milovníky hodinek výjimečným modelem s referencí 3383. Jedná se totiž o první náramkové hodinky, které kdy disponovaly indikací vertikálního velkého data. Tradičně se totiž datum zobrazuje v jednom okénku a v případě využití dvou či tří disků jsou tyto apertury seřazeny vždy horizontálně. Tradiční kalibr ETA Unitas totiž jemně modifikovala a na číselníku vyřízla na pozici 9 dvě okénka – originál tak byl na světě. S přípravou této komplikace samozřejmě pomohla skutečnost, že hodináři mohly pootočit kalibr o 90 stupňů, čímž se korunka ocitla na pozici 12. Tato úprava je navíc praktická, protože korunka navíc netlačí do zápěstí. 41mm ocelové pouzdro disponuje safírovým dýnkem nabízejícím průhled na dekorované můstky technologií “Côtes de Geneve”. Gilošovaný číselník pak může být černý nebo stříbrný. Hodinky jsou vždy s koženým řemínkem, přičemž ocelové pouzdro doplňuje ocelová spona a zlacené pouzdro spona zlacená.

 

 

 

Tento model je stále ještě v prodeji a kvůli výstavním účelům distributor objednal několik dalších kusů  pro Českou republiku .

 

Výstava „Umění řemesla hodinářského“ oslavující 600 let Orloje proběhne v termínu od 5.2. do 29.3. a bude ukončena aukcí hodinek. Jedná se o první nekomerční výstavu hodinek v ČR svého druhu. Cena modelu 3383 v oceli je 44 500 Kč a za provedení se zlaceným pouzdrem 45 900 Kč.

 

www.epos-czech.cz

bitcoin školení listopad 24