Ovládejte počítač pomocí telefonu s Androidem – 6. díl

25. 5. 2013

Sdílet

Autor: (c) bloomua - Fotolia.com
Dnes vám prozradíme ještě několik dalších tipů, které byste měli vědět, abyste mohli VLC Direct Pro Free používat.

Dálkové ovládání najdeme dnes i u další spotřební elektroniky a nejen tam. Jenže pokrok nezastavíte, a tak většinu domácí elektroniky dnes zastupuje počítač a klasický dálkový ovladač mobilní telefon. Pojďte si přečíst, jakým způsobem si můžete proměnit svůj mobilní telefon s operačním systémem Android na funkční dálkové ovládání svého počítače!

 

1. díl – Vzdálené ovládání počítače? Žádný problém!

2. díl – Ujistěte se, že je váš počítač správně nakonfigurovaný

3. díl – Pomocí Unified Remote budete moci ovládat svůj počítač pomocí mobilního telefonu

4. díl – VLC Direct Pro Free představuje to nejlepší z obou světů

5. díl – Instalace a konfigurace programu VLC Direct Pro Free

VLC Direct Pro Free – několik tipů na závěr

Tedy přesněji řečeno téměř vše. Abychom byli důslední, musíme vám prozradit ještě tři fakta, která byste při práci s programem VLC měli znát. Za prvé vězte, že s největší pravděpodobností nebude ve standardním nastavení váš mobilní telefon schopen přehrát všechny soubory videa nacházející se na počítači. K tomu účelu budete potřebovat nainstalovat beta verzi aplikace VLC for Android (tento program se však velmi dobře snáší s aplikací, kterou máte nastavenu pro přehrávání videa jako výchozí).

Za druhé byste měli vědět, že ke stejnému rozhraní VLC pro vzdálené ovládání počítače se dostanete i z libovolného počítače v počítačové síti. Stačí k tomu obyčejný internetový prohlížeč. Takto se můžete kupříkladu připojit k počítači s multimediálním obsahem z notebooku, když budete odpočívat třeba na pohovce. Stačí v notebooku zadat do internetového prohlížeče internetovou adresu ve tvaru 192.168.1.100:8080 (pokud používáte jinou statickou IP adresu, pak samozřejmě zadejte tamtu).

bitcoin školení listopad 24

Za třetí vězte, že pokud se chcete ke svému počítači připojit, musí na něm VLC již běžet. Nicméně v žádném případě se nejedná zrovna o typickou aplikaci, která by byla určena k tomu, aby běžela na pozadí. Můžete ji sice nastavit tak, aby se spouštěla při startu operačního systému, nicméně tu a tam sami zjistíte, že se sama dostane do zvláštního stavu, kdy ji bude nutno ukončit a spustit znovu – typicky když budete ukončit prohlížení multimediálního souboru otevřeného na počítači a budete jej chtít najednou streamovat. Bohužel v tomto případě zatím neexistuje žádné slušné řešení, které by bylo možné pro tento případ použít, snad kromě jednoho, kdy použijete Unified Remote pro jeho otevření a teprve poté použijete VLC. Také vás napadá, co všechno je schopen uživatel provádět, aby nemusel vstát z pohovky?

Následující díl našeho seriálu se již bude věnovat zřejmě jednomu z nejpovedenějších nástrojů pro sdílení multimediálního obsahu, programu VNC. Do počítače nainstalujeme server VNC a do mobilního telefonu pak klienta VNC.